Notowania

wiadomości
03.04.2013 17:15

Ukraina-Łucenko-proces

Podziel się
Dodaj komentarz

Były minister spraw wewnętrznych Ukrainy Jurij Łucenko pozostanie w więzieniu do końca odbywania kary. Kijowski Sąd Najwyższy do Spraw Cywilno-Karnych nie uchylił wyroku 4 lat więzienia dla byłego szefa MSW.
Wyrok zapadł w lutym zeszłego roku. Jurij Łucenko został wtedy skazany za nadużywanie stanowiska służbowego i defraudację środków budżetowych. Chodziło, między innymi, o to, że wydał zbyt dużo pieniędzy na organizację dnia milicji oraz awansował swojego kierowcę, dzięki czemu ten otrzymywał później wyższą emeryturę. Kijowski Sąd Najwyższy do Spraw Cywilno-Karnych zmniejszył jedynie sumę kompensacji, którą musi wypłacić Jurij Łucenko, z 644 tysięcy hrywien do 609 tysięcy.
Oprócz wyroku, którego dotyczyło rozpatrywane dzisiaj odwołanie, Jurij Łucenko odbywa karę 2 lat pozbawienia wolności za wydanie z pominięciem prawa polecenia śledzenia kierowcy i ochroniarza byłego wiceszefa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Wołodymyra Saciuka. Wyrok zapadł w sierpniu zeszłego roku.
Jedyną szansą dla Jurija Łucenki na wyjście na wolność byłoby zwrócenie się do prezydenta o ułaskawienie. Nie chce tego zrobić ani skazany ani jego rodzina ponieważ jest to dla nich równoznaczne z przyznaniem się do winy.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz