Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraina; Nie wiemy za co Rosja poszła na ustępstwa

0
Podziel się
bEqtCjXF

Ukraina - Rosja - ustępstwa

Wielką niewiadomą rosyjskich ustępstw w stosunku do Ukrainy jest to, co Moskwa otrzymała w zamian od Kijowa. Takiego zdania są ukraińscy eksperci komentujący rozmowy Wiktora Janukowycza i Władimira Putina w Moskwie.
Gazprom obniżył o 40% cenę gazu dla Ukrainy. Rosja zakupi też ukraińskie obligacje rządowe za 15 mld dolarów. Przewidziano też współpracę -między innymi- w produkcji samolotów An-24.
Ekspert do spraw energetyki Bohdan Sokołowski podkreśla, że nie wiadomo, co w zamian za to obiecał Wiktor Janukowycz Władimirowi Putinowi. Jeżeli oddał strategiczne ukraińskie przedsiębiorstwa, to jest to bardzo niebezpieczne. Rosjanie mogą je kontrolować, a gdy już nie będą potrzebne po prostu zamknąć.
Bohdan Sokołowski jest przy tym przekonany, że w końcu dowiemy się, co było przedmiotem rozmów dwóch prezydentów. "Minie czas i zobaczymy. Jeszcze nie było takiej tajemnicy, która by nie wyszła na jaw" - dodał.
Opozycja obawiała się, że Wiktor Janukowycz podpisze w Moskwie umowę o wejściu Ukrainy do sojuszu celnego Rosji, Białorusi i Kazachstanu. Do tego jednak nie doszło. Władimir Putin zapewniał, że w ogóle o tym nie rozmawiano.

IAR

bEqtCjYi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)