Notowania

ukraina
04.02.2010 18:13

Ukraina: rosyjska prowokacja?

Podziel się
Dodaj komentarz
  Sztab ukraińskiej Partii Regionów wystąpił z oświadczeniem, iż Rosja przygotowuje prowokację przeciwko Wiktorowi Janukowyczowi. Taka informacja może przysporzyć mu zwolenników na zachodniej Ukrainie.
  Kierujący sztabem Wiktora Janukowycza Mykoła Azarow powiedział, że rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa przygotowuje fałszywą informację, w której jest mowa o tym, że zmniejsza się różnica w poparciu między liderem Partii Regionów a Julią Tymoszenko. "Przecież trzeba popsuć mu nastrój przed takim dobrym dniem wyborów" - zaznaczył. Okazuje się jednak, że nie jest to jedyna fałszywa informacja przygotowywana przez Rosjan. Treści następnych Mykoła Azarow jednak nie ujawnił.
  Według wcześniejszych oświadczeń Partii Regionów w czasie kończącej się kampanii i w czasie wyborów przeciwko Wiktorowi Janukowyczowi mieli występować nie tylko Rosjanie, ale też Gruzini, Litwini i Polacy. Informacja dotycząca prowokatorów z Polski okazała się jednak niesprawdzona, do czego przyznała się sama Partia Regionów.
Tagi: ukraina, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz