Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraina: wszystkie szkoły oraz uczelnie zamknięte na 3 tygodnie

0
Podziel się

Na Ukrainie zamknięto wszystkie szkoły oraz uczelnie na 3 tygodnie. Rząd zakazał także organizacji zebrań, koncertów oraz imprez masowych.

bEghOuiJ

Minister zdrowia Wasyl Kniazewycz poinformował rano, że na Ukrainie mamy do czynienia z epidemią świńskiej grypy. Zaapelował także o zgłaszanie się do lekarza w przypadku jakichkolwiek objawów: temperatury, kaszlu, bólu głowy.

Rząd przeznaczył pół miliarda hrywien na zakup masek i leków. Rada Ministrów ma zamiar kontrolować ceny w aptekach. W Iwano-Frankowski maski, które zazwyczaj kosztują 80 kopiejek, czyli 30 groszy, są sprzedawane za 20 hrywien, czyli około 7 złotych. Premier Julia Tymoszenko powiedziała, że kwarantanna została ogłoszona we wszystkich szkołach niezależnie od tego, czy są to placówki państwowe, czy prywatne.

Rząd rozważa także ograniczenie możliwości przemieszczania się między obwodami oraz przekraczania granicy.

bEghOuiL

W związku z zachorowaniami na grypę oraz zapalenie płuc na Ukrainie zmarło 37 osób. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło tylko 1 zgon z powodu świńskiej grypy i 10 przypadków tej choroby. Lekarze zwracają jednak uwagę, że często trudno stwierdzić, czy przyczyną śmierci była grypa AH1N1 bowiem chorzy za późno zgłaszają się do szpitala bądź też biorą wcześniej antybiotyki, które utrudniają przeprowadzenie analiz. Najgorsza sytuacje jest w obwodzie tarnopolskim, choć zachorowania na grypę zanotowano także w okolicach stolicy.

bEghOujm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)