Notowania

wiadomości
28.10.2012 16:02

Ukraina wybory obrazek

Przez pierwsze 6 godzin ukraińskich wyborów parlamentarnych zagłosował niemal co czwarty wyborca. Najchętniej głosują Ukraińcy w obwodzie czernihowskim na północy kraju, najmniej osób oddało głos na Zakarpaciu i Przykarpaciu.

Podziel się
Dodaj komentarz

30 kilometrów od Kijowa, w Irpieniu, od rana komisje wyborcze były pełne głosujących. Większość z nich to studenci tamtejszej Akademii Podatkowej, której rektor i deputowany rządzącej Partii Regionów Petro Melnyk kandyduje w wyborach. Według informacji mediów, część studentów została zmuszona przez kierownictwo uczelni, aby swój głos oddali właśnie w tym okręgu, w którym o zwycięstwo walczy rektor.
Kierująca jedną z komisji położonych w Akademii Podatkowej, Wiktoria Dejneka poinformowała Polskie Radio, że głosowanie przebiega spokojnie. O ile w tej komisji rzeczywiście głosowanie było dobrze zorganizowane to w położonej kilkaset metrów dalej głosujący musieli stać w tłumie innych chętnych. W dodatku komisję ulokowano w stołówce, o czym nie dawał zapomnieć zapach obiadu.
Przed komisjami można spotkać ankieterów, którzy prowadzą badania preferencji wyborców. Jeden z nich, Serhij, powiedział Polskiemu Radiu, że nie każdy chce odpowiadać na pytanie, na kogo głosował. "Wielu ludzi po prostu przyszło żeby zaliczyć te wybory i w nie nie wierzy" - zaznaczył.
Po zamknięciu lokali wyborczych, co najmniej 3 duże firmy i grupy pracowni badawczych mają zamiar opublikować wyniki swoich sondaży.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz