Notowania

uniwersytet
11.04.2008 08:04

Uniwersytety to kuźnia bezrobotnych

Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami: uczelnie nie przygotowują do pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Rybczyński)

Polskie uczelnie wyższe nie przygotowują studentów do pracy - wynika z sondażu Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami.

Stowarzyszenie przepytało 180 menedżerów, którzy wśród najbardziej pożądanych cech pracowników wymieniali znajomość języków, zdolności komunikacyjne i umiejętność pracy w grupie - pisze _ Dziennik _. Wiedza wyniesiona ze studiów znalazła się dopiero na 4., a oceny na 12. miejscu wśród atrybutów idealnego pracownika.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Prywatne uczelnie liczą na pieniądze od państwa ]( http://news.money.pl/artykul/prywatne;uczelnie;licza;na;pieniadze;od;panstwa,137,0,334729.html )
* **[ Uczelnie oszukują studentów ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/uczelnie;oszukuja;studentow,109,0,270701.html )**
* **[ Budżet wesprze 11 uczelni niepublicznych ]( http://news.money.pl/artykul/budzet;wesprze;11;uczelni;niepublicznych,202,0,332746.html )**
* [ Doktorat po licencjacie. PO szykuje rewolucję ]( http://news.money.pl/artykul/doktorat;po;licencjacie;po;szykuje;rewolucje,31,0,330271.html )

Zdaniem ekspertów, z którymi rozmawiała gazeta, polskie uczelnie powinny wprowadzić znacznie więcej zajęć praktycznych. Podkreślają, że studenci aby być konkurencyjnymi na rynku pracy, są zmuszeni do dodatkowej nauki poza studiami. Sami zainteresowani potwierdzają to i wskazują na przykład na niski poziom nauczania języków obcych na uczelniach.

Tagi: uniwersytet, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz