Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA- Sikorski-wizyta

0
Podziel się

Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski rozpoczyna wizytę w Stanach Zjednoczonych. Szef polskiej dyplomacji spędzi w USA 5 dni. W tym czasie spotka się z sekretarz stanu Hillary Clinton, podpisze umowę dotyczącą energetyki i wygłosi serię odczytów.

bEgXRpKd

Dziś minister Radosław Sikorski jest na prestiżowym Uniwersytecie Harwarda. Spotyka się tam z kadrą naukową oraz polskimi i amerykańskimi studentami. Jutro w Waszyngtonie wygłosi wykłady w ośrodkach opiniotwórczych Center for American Progress i Atlantic Council. Szef polskiej dyplomacji odznaczy wpływowego amerykańskiego senatora Johna McCaina przyznanym przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi RP. Sikorski spotka się też z zastępcą sekretarza Energii USA Danielem Ponemanem. Obaj podpiszą porozumienie o współpracy w zakresie czystej energii, które ułatwi polsko-amerykańską współpracę w poszukiwaniu gazu łupkowego.
W czwartek minister Sikorski będzie rozmawiał z sekretarz stanu USA Hillary Clinton. Potem uda się na dwudniową konferencję konserwatywnego ośrodka American Enterprise Institute w Georgii.

bEgXRpKG
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)