Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
06.07.2011 21:29

USA - Irak - wojska

Wbrew zapowiedziom całkowitego wycofania amerykańskich wojsk z Iraku, Stany Zjednoczone rozważają pozostawienie w tym kraju 10 tysięcy żołnierzy. Poinformował o tym dziennik "Los Angeles Times" powołując się na

Podziel się
Dodaj komentarz

przedstawicieli Białego Domu.
Według "Los Angeles Times" administracja Baracka Obamy obawia się, że wycofanie wszystkich żołnierzy z Iraku może zdestabilizować sytuację w tym kraju. Stąd pomysł pozostawienia w Iraku 10 tysięcy żołnierzy, którzy mieliby stacjonować w Bagdadzie i kilku innych strategicznych miejscach.
Propozycja ta może jednak wywołać kontrowersje zarówno w USA jak i w Iraku. Prezydent Barack Obama obiecywał bowiem wycofanie wszystkich amerykańskich żołnierzy do końca tego roku. Przedłużaniu woskowej obecności Stanów Zjednoczonych sprzeciwia się również wielu irackich polityków.
W tej chwili w Iraku stacjonuje 47 tysięcy żołnierzy USA. Zgodnie z porozumieniem zawartym trzy lata temu przez władze w Waszyngtonie i Bagdadzie, od początku przyszłego roku w Iraku miało pozostać tylko 200 amerykańskich wojskowych. Utrzymanie większej liczby żołnierzy wymaga skierowania przez iracki rząd oficjalnej prośby do władz USA.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz