Notowania

wiadomości
07.09.2012 08:34

USA - Obama - wybory

Barack Obama jest już oficjalnie kandydatem demokratów w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Prezydent USA zaakceptował nominację swojej partii i wezwał Amerykanów by nie schodzili z obranej 4 lata temu drogi.

Podziel się
Dodaj komentarz

To był finał trzydniowej konwencji demokratów. "Pani przewodnicząca, delegaci. Akceptuję waszą nominację na prezydenta Stanów Zjednoczonych" - oświadczył prezydent Barack Obama po czym tysiące delegatów zaczęło skandować "Jeszcze 4 lata".
Prezydent USA ostrzegł Amerykanów, że program jego kontrkandydata, Mitta Romneya faworyzuje milionerów i nie służy klasie średniej. Przekonywał, że Ameryka przeżywała już forsowanie podobnych programów i że nie należy tego powtarzać.
Barack Obama przypomniał swoje sukcesy: zakończenie wojny w Iraku, zabicie Osamy bin Lagena, powstrzymanie katastrofy gospodarczej a także uratowanie amerykańskich firm motoryzacyjnych przed bankructwem. Dodał, że choć jest dumny ze swych osiągnięć ma również świadomość własnych porażek. Kandydat Demokratów zapewniał, że jego program gospodarczy przyniesie efekty. "Tak, nasza droga jest trudniejsza ale prowadzi w lepszą stronę. Jest dłuższa ale idziemy nią razem. Nie zawracamy".
Prezydent Oapelował do swoich zwolenników by 6 listopada poszli głosować.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz