Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
azyl dla snowdena
26.07.2013 18:48

USA nie chcą kary śmierci dla Snowdena

Dziś Rosja wykluczyła możliwość ekstradycji Edwarda Snowdena do Stanów Zjednoczonych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Stany Zjednoczone nie będą domagać się kary śmierci dla Edwarda Snowdena. Takie zapewnienie wynika z listu amerykańskiego prokuratora generalnego Erica Holdera. Do dokumentu dotarła agencja AFP.

Holder wysłał pismo do swojego rosyjskiego odpowiednika. Amerykański prokurator generalny zapewnia w liście, że zarzuty, które w USA usłyszałby Snowden nie są zagrożone karą śmierci. Nawet jeśli Snowden byłby oskarżony o dodatkowe przestępstwa zagrożone karą śmierci, to nie Stany Zjednoczone nie będą się jej domagać - pisze prokurator Eric Holder.

Dziś Rosja wykluczyła możliwość ekstradycji Edwarda Snowdena do Stanów Zjednoczonych. Autor przecieku o systemie PRISM poprosił o udzielenie azylu kilka państw, w tym także Rosję. Rzecznik Kremla Dmitrij Peskow oświadczył, że rosyjski prezydent jest zdeterminowany, by autor przecieku o inwigilacji w sieci nie stał się kością niezgodą w stosunkach Moskwy z Waszyngtonem.

Czytaj więcej w Money.pl
Agencje negocjują, co ze Snowdenem Rosyjskie i amerykańskie służby specjalne prowadzą rozmowy na temat Edwarda Snowdena - poinformował rzecznik prezydenta Władimira Putina, Dmitrij Pieskow.
Biały Dom zażądał od Kremla wyjaśnień Administracja prezydenta Baracka Obamy wyraziła jasno wobec Moskwy swe pragnienie, by Snowden wrócił do USA, aby móc go postawić przed sądem pod zarzutem szpiegostwa.
Gdzie Snowden? Rosjanie rozkładają ręce Rosyjskie media podają, że Amerykanin wyprowadził się z hotelu na moskiewskim lotnisku.
Tagi: azyl dla snowdena, snowden, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz