Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Ustalenie miejsca i wydobycie wraku samolotu jest technicznie niemożliwe"

0
Podziel się

Brazylijskie służby poszukiwawcze prawdopodobnie znalazły pierwsze szczątki samolotu linii Air France, który wczoraj zaginął nad Atlantykiem. 650 kilometrów na północny wschód od wybrzeży Brazylii wojskowe samoloty zlokalizowały fragmenty siedzeń lotniczych i ślady po oleju i nafcie. Teraz eksperci muszą zbadać, czy znalezione fragmenty na pewno należały do zaginionego Airbusa A330.

bEgIikzp

Odnalezienie całości wraku maszyny, zwłaszcza czarnej skrzynki, będzie kluczowe dla ustalenia przyczyny tragedii. Jednak Tomasz Hypki z magazynu "Skrzydlata Polska" mówił w TVP INFO, że nie jest pewne, czy uda się wydobyć wszystkie szczątki samolotu z Atlantyku. "Oceany mają kilka kilometrów głębokości. Ustalenie miejsca i wydobycie wraku jest technicznie niemożliwe, a do tego nieopłacalne i zbyt ryzykowne" - powiedział Hypki.

Były pilot rządowych samolotów Tu-154, obecnie pracownik Urzędu Lotnictwa Cywilnego Tomasz Pietrzak podkreślał w TVP INFO, że niezależnie od trudności, służby ratunkowe na pewno zrobią wszystko, aby wydostać wrak z oceanu. "Próby będą podejmowane" - dodał były pilot.

Według linii Air France, jedną z przyczyn katastrofy mogło być uderzenie pioruna i późniejsza awaria systemów elektronicznych. Trasa lotu z Rio de Janeiro do Paryża wiodła bowiem przez obfitujący w burze front tropikalny.

bEgIikzS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)