Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Utrudnienia na kolei pomiędzy Warszawą a Krakowem

0
Podziel się
bEqEyMid

kolej - utrudnienia - upały

Duże utrudnienia na kolei. Zablokowana jest trasa pomiędzy Warszawą a Krakowem na odcinku pomiędzy miejscowościami Tunel i Miechów w Małopolsce. Doszło tam do awarii sieci trakcyjnej. Zatrzymanych zostało 13 pociągów. Część z nich stoi w polu, część zatrzymano na pobliskich stacjach. W tych przypadkach pasażerowie mogą wyjść na peron.
Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej Mirosław Siemieniec z PKP PLK, na miejscu są już służby usuwające usterkę. Deklaruje, że w tych składach, w których są wagony barowe, podróżni otrzymują napoje. Prowadzone są też rozmowy z przewoźnikami dotyczące skierowania pociągów na inne trasy. Na niedogodności narzekają też pasażerowie podmiejskiego ruch kolejowego - na odcinku wyłączonym z ruchu wprowadzono zastępczą komunikację autobusową.
Awarię spowodowały najprawdopodobniej upały. Z powodu wysokiej temperatury dochodzi bowiem do obniżenia sieci trakcyjnej. Podobna sytuacja wystąpiła dziś wieczorem na Śląsku. W okolicach Poraja sieć trakcyjna spadła na skład. Została spalona kabina maszynisty. Tam także możliwe są opóźnienia, ale trasa jest drożna - pociągi jeżdżą jednym torem.

IAR

bEqEyMiG
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)