Notowania

policja
23.10.2009 15:42

Uzbrojone patrole policji na londyńskich ulicach

Po raz pierwszy w swojej historii londyńska policja wyśle na ulice uzbrojone patrole. To odstępstwo od specyficznie brytyjskiego modelu nieuzbrojonej policji, który do tej pory na ogół zdawał egzamin.

Podziel się
Dodaj komentarz

W ostatnich latach policjanci patrolujący ulice brytyjskich miast i wzywani do interwencji wzbogacili swój tradycyjny arsenał, czyli drewniane pałki, o spreje z gazem pieprzowym oraz pałki elektryczne. Nadal jednak nie noszą przy sobie broni palnej. Specjalne uzbrojone brygady chroniły dotąd jedynie lotniska, pałace królewskie, parlament, obiekty rządowe i VIP-ów. Kierowano je też do akcji antyterrorystycznych lub antymafijnych i na miejsca poważnych przestępstw.

Jednak w obliczu 17-procentowego wzrostu incydentów z bronią palną, Scotland Yard postanowił rozesłać regularne uzbrojone patrole do najbardziej niebezpiecznych okolic Londynu. W przyszym miesiącu pojawi się tam 18 policjantów uzbrojonych w pistolety maszynowe Heckler Koch, zdolne wystrzelić 800 pocisków na minutę.

Decyzja Scotland Yardu wzbudziła opory w złożonym z przedstawicieli społeczeństwa Metropolitalnym Zarządzie Policji. Spotkała się za to z dobrym przyjęciem przez mieszkańców dzielnic, w których grasują uzbrojone gangi.

Tagi: policja, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz