Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kongres samoobrony
24.06.2006 11:40

V Kongres Samoobrony

W Warszawie rozpoczął się 5 Kongres Samoobrony. Delegaci wybiorą przewodniczącego i Radę Krajową partii. Nie ma żadnych wątpliwości, że pozycję lidera zachowa Andrzej Lepper.

Podziel się
Dodaj komentarz

Do Sali Kongresowej przybyło z całej Polski około trzech tysięcy delegatów i gości Samoobrony. Andrzej Lepper podsumuje dokonania władz partii od poprzedniego Kongresu w 2003 roku. Wówczas jego wybór poparło 1700 osób, a tylko 14 było przeciw.
Zdaniem przewodniczącego Samoobrony głównym zadaniem Kongresu jest określenie linii programowej partii i wyrażenie stanowiska na temat udziału w koalicji.
Według Andrzeja Leppera członkowie partii w terenie uważają, że Samoobrona nie jest w koalicji traktowana po partnersku. Ostatnio, Andrzej Lepper mówił, że Samoobrona nie będzie maszynką do głosowania i uchwalania ustaw ważnych dla PiS. Domagał się posad w resortach siłowych, mediach publicznych, administracji terenowej i spółkach skarbu państwa.
W rozmowie z IAR Andrzej Lepper powtórzył, że Samoobronie należy się realny udział we władzy, ale zaprotestował przeciwko zarzucaniu mu pazerności na rządowe posady. Jedną z nie załatwionych spraw w koalicji jest - według lidera Samoobrony - podział wpływów w telewizji publicznej.
Samoobrona powstała w 1992 roku. Jej szefem jest niezmiennie Andrzej Lepper.

Tagi: kongres samoobrony, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz