Vancouver - klasyfikacja medalowa

0

Stany Zjednoczone prowadzą w klasyfikacji medalowej po zakończeniu siódmego dnia sportowych zmagań w zimowych igrzyskach olimpijskich w Vancouver. Dorobek medalowy powiększyła wczoraj także Polska - dzięki brązowemu medalowi Justyny Kowalczyk.

Amerykanie wywalczyli dotąd najwięcej medali - 20: 6 złotych, 6 srebrnych i 8 brązowych. Wczoraj powiększyli dorobek o srebro Bode Millera i brąz Andrew Weibrechta w supergigancie.

Dzięki fantastycznym występom Marit Bjoergen w narciarskim biegu łączonym oraz Aksela Lunda Svindala w supergigancie, już 5 złotych medali mają Norwegowie, którzy awansowali na pozycję wiceliderów w klasyfikacji medalowej. Wywalczyli ponadto trzy srebrne i dwa brązowe krążki.

Trzecie miejsce zajmują Niemcy, którzy zdobyli przez siedem dni 4 złote, 5 srebrnych i 4 brązowe medale. Na kolejnych pozycjach plasują się: Kanada (4-3-1), Korea Południowa (3-2-0) oraz Szwajcaria (3-0-1).

Polska, z dwoma srebrnymi i jednym brązowym medalem, zajmuje 17. miejsce, lepsze między innymi od Włoch, Japonii i Finlandii.