Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W Balicach trwają przygotowania

0
Podziel się:
bEKnGdBx

Wybuch wulkanu na Islandii postawił pod znakiem zapytania przebieg niedzielnych uroczystości pogrzebowych Lecha Kaczyńskiego w Krakowie. Chmura pyłu, która przemieszcza się nad Europą, sparaliżowała ruch lotniczy niemal na całym kontynencie.
Nie wiadomo na razie, czy pogoda pozwoli, by w niedzielę na lotnisku w podkrakowskich Balicach wylądowały samoloty ze światowymi przywódcami. Wśród gości, którzy mają przylecieć na uroczystości, są m.in. prezydenci Barack Obama, Dmitrij Miedwiediew i Nicolas Sarkozy.
Dyrektor biura spółki Kraków Airport Marcin Pulit zapewnia w rozmowie z Polskim Radiem, że mimo złej pogody przygotowania na lotnisku nie zostały wstrzymane. "My zakładamy, że warunki atmosferyczne nie będą paraliżować komunikacji lotniczej. Na taki wariant musimy być przygotowani. Stąd też teraz szczegółowo ustalana jest siatka połączeń. Natomiast jeśli chodzi o loty komercyjne, to jest bardzo prawdopodobne, że w niedzielę na Balicach zostaną one wstrzymane, bez względu na warunki atmosferyczne" - dodaje Pulit.
Według zapowiedzi w niedzielę na Balicach ma wylądować około 35 samolotów ze światowymi przywódcami. Kolejnych 35 maszyn ma wylądować w Katowicach-Pyrzowicach, a ich pasażerowie byliby wtedy przewiezieni do Krakowa samochodami.

bEKnGdCa
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)