Notowania

wiadomości
24.02.2013 14:30

W Łodzi przeszedł Marsz Milczenia

Podziel się
Dodaj komentarz

Łódź- marsz milczenia - morderstwo

Około 350-ciu osób przemaszerowało od Łódzkiego Domu Kultury przed Urząd Miasta Łodzi w imię solidarności społecznej i poprawy bezpieczeństwa w mieście. Marsz był odpowiedzią łodzian na morderstwo, do którego doszło przed tygodniem na ulicy Piotrkowskiej.
Wzięły w nim udział osoby w różnym wieku. Wszyscy zgodnie podkreślali, że należy coś zmienić, by łodzianie nie bali się wyjść na ulicę.
"Moje miasto powinno być bezpieczniejsze. Przychodzę pokazać tu moją potrzebę bezpieczeństwa". "Mam nadzieję, że ten marsz nie pójdzie na marne" - mówili uczestnicy akcji.
Uczestnicy marszu zatrzymali się i zapalili znicze, w miejscu w którym tydzień temu zginął tragicznie 20-letni Mateusz. Organizator Tomasz Emil Piasecki podkreślał, że konieczna jest debata, mieszkańców z przedstawicielami władz i policji.
"Coś musi zostać zrobione w tej kwestii, nie możemy tego tak zosrtawić, musimy debatować. Tylko my, jako obywatele, możemy tak naprawdę spowodwać, że jakaś debata miała miejsce" - dodał Tomasz Emil Piasecki.
Marsz - ochraniany przez niewielkie siły policji i straży miejskiej - przebiegł spokojnie.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz