Notowania

wiktor juszczenko
08.10.2008 09:00

W najbliższym czasie Wiktor Juszczenko nie wyda dekretu o rozwiązaniu parlamentu


Podziel się
Dodaj komentarz

Taką informację przekazał uczestnik konsultacji u prezydenta, lider komunistów Petro Symonenko.

Zgodnie z jego relacją, Wiktor Juszczenko zażądał wprowadzenia zmian do budżetu, które miałyby na celu przeznaczenie środków na przedterminowe wybory. Petro Symonenko powiedział, że później prezydent ma się zastanowić, czy rozwiązywać Radę Najwyższą, czy nie. Zdaniem lidera komunistów, oznacza to, że w najbliższym czasie dekret o przedterminowych wyborach nie zostanie wydany. "To nie były konsultacje, Wiktor Juszczenko oskarżał wszystkich o wszystkie grzechy śmiertelne"- podkreślił lider KPU.

Tymczasem, zdaniem rzecznik prezydenta Iryny Wannykowej, rozmowy były konstruktywne, a wszyscy uczestnicy mieli zgodzić się, co do konieczności przeprowadzenia wcześniejszych wyborów. Prezydent wyjaśnił także podstawy prawne ich ogłoszenia.

Wiktor Juszczenko ma prawo rozwiązać parlament ponieważ od ponad 30 dni nie ma w nim rządzącej koalicji. Dotychczasowa, złożona z Naszej Ukrainy i Bloku Julii Tymoszenko rozpadła się ostatecznie 2 września. Mimo, że ugrupowanie premier spełniło wszystkie warunki konieczne dla jej odrodzenia, prezydent i jego partia nie były do tego skłonne.

Tagi: wiktor juszczenko, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz