Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"W początkach zmian wolnorynkowych w Polsce, zabrakło równego dla wszystkich dostępu do własności"

0
Podziel się

Prezydent Lech Kaczyński ocenił, że w początkach zmian wolnorynkowych w Polsce, zabrakło równego dla wszystkich dostępu do własności.

bEiHRNhh

Podczas międzynarodowej konferencji NBP, poświęconej transformacji gospodarki socjalistycznej, prezydent podkreślił, że Polska przed 1989 rokiem miała atuty. Posiadaliśmy indywidualne rolnictwo, istniała prywatna inicjatywa.

Lech Kaczyński przypomniał, że po stronie solidarnościowej przy Okrągłym Stole dominowały poglądy socjaldemokratyczne. Zdaniem prezydenta, dopiero później nastąpiła zmiana i rząd Tadeusza Mazowieckiego rozpoczął reformy o charakterze liberalnym. Lech Kaczyński zaznaczył, że ten model przemian spowodował, co było nieuniknione - spadek stopy życiowej i produkcji.

Zdaniem prezydenta, to właśnie wtedy, w warunkach prywatyzowania przedsiębiorstw, doszło do "gry o własność", która nie była prowadzona na równych prawach. Lech Kaczyński ocenił, że na uprzywilejowanej pozycji stali wówczas ludzie związani z władzą komunistyczną, którzy byli "bliżej własności".

bEiHRNhK
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)