Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"W początkach zmian wolnorynkowych w Polsce, zabrakło równego dla wszystkich dostępu do własności"

0
Podziel się:

Prezydent Lech Kaczyński ocenił, że w początkach zmian wolnorynkowych w Polsce, zabrakło równego dla wszystkich dostępu do własności.

Podczas międzynarodowej konferencji NBP, poświęconej transformacji gospodarki socjalistycznej, prezydent podkreślił, że Polska przed 1989 rokiem miała atuty. Posiadaliśmy indywidualne rolnictwo, istniała prywatna inicjatywa.

Lech Kaczyński przypomniał, że po stronie solidarnościowej przy Okrągłym Stole dominowały poglądy socjaldemokratyczne. Zdaniem prezydenta, dopiero później nastąpiła zmiana i rząd Tadeusza Mazowieckiego rozpoczął reformy o charakterze liberalnym. Lech Kaczyński zaznaczył, że ten model przemian spowodował, co było nieuniknione - spadek stopy życiowej i produkcji.

Zdaniem prezydenta, to właśnie wtedy, w warunkach prywatyzowania przedsiębiorstw, doszło do "gry o własność", która nie była prowadzona na równych prawach. Lech Kaczyński ocenił, że na uprzywilejowanej pozycji stali wówczas ludzie związani z władzą komunistyczną, którzy byli "bliżej własności".

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)