Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kolejne
27.07.2008 13:07

W Podkarpackiem odwołane zostały kolejne alarmy powodziowe

Już nie obowiązują w Rzeszowie i Przemyślu oraz powiatach : strzyżowskim, przemyskim i rzeszowskim. Nadal w stanie alarmu są powiaty : łańcucki, jarosławski , leżajski, niżański, przeworski i stalowowolski . Pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje w powiatach: sanockim, tarnobrzeskim i brzozowskim.

Podziel się
Dodaj komentarz

Tymczasem wezbrane - po wieczornych i nocnych opadach - wody w bieszczadzkich rzeczkach i potokach spowodowały kolejne szkody w tym regionie. Podtopiły dwie wioski: Skorodne i Michniowiec.

Dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych Janusz Nicko powiedział, że najwięcej złego woda poczyniła w bieszczadzkiej gminie Czarna. Woda zniszczyła dwa mostki, kilka dróg dojazdowych i przepustów pod drogami.

Jeszcze wczoraj osunęła się ziemia na drodze w Chmielu - w gminie Lutowiska - dodał Janusz Nicko. Dzisiaj jest już częściowo przejezdna. Na szczęście nie ucierpieli ludzie ; dotychczas nie ma też zgłoszeń o większych szkodach w budynkach użytecznośći publicznej czy mieszkalnych. Jeszcze tylko miejscami strażacy wypompowują wodę z podtopionych piwnic czy obejść.

Rano odwołano - wprowadzony wieczorem - alarm powodziowy dla dwóch bieszczadzkich gmin Czarna i Lutowiska.

Znacznie poprawila się sytuacja na pozostałym obszarze Podkarpacia. Fale kulminacyjne na Sanie i Wisłoku powoli spływają . Lustro ich wody wyraźnie się obniża, chociaż nie w dolnych biegach. Fala wezbraniowa na Sanie obecnie jest w rejonie Jarosławia i nieznacznie przekracza stan alarmowy. Wisłok lekko przybiera w podrzeszowskiej Tryńczy. Tam sięga stanu alarmowego.

Tagi: kolejne, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz