Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W północno-wschodnich Indiach doszło do serii eksplozji bombowych

0
Podziel się:

W północno-wschodnich Indiach doszło do serii eksplozji bombowych, w wyniku których śmierć poniosło co najmniej kilka osób, a blisko pięćdziesiąt zostało rannych. Zamachy przeprowadzono na krótko przed przybyciem do stolicy stanu Asam

miasta Guwahati ministra spraw wewnętrznych Indii.

Eksplozje miały miejsce w kilku miejscach Guwahati. Ładunki wybuchowe przymocowano do pozostawionych w publicznych miejscach rowerów oraz umieszczono w koszach na śmieci. Eksplodowały na krótko przed przybyciem do miasta nowego ministra spraw wewnętrznych Indii Palaniappan Chidambarama. Celem wizyty ministra było zapoznanie się ze stanem zagrożeń terrorystycznych na terenie Asamu.

W regionie tym od lat działają ugrupowania separatystyczne dążące do oderwania stanu od Indii lub przyznania mu szerokiej autonomii. Władze Indii oskarżają separatystów o destabilizację Asamu i prowadzenie na jego terenie działalności terrorystycznej. W regionie stacjonują liczne oddziały wojsk rządowych oraz formacji paramilitarnych, które prowadzą operacje przeciw separatystom.

W minionym roku w stanie Asam zginęło ponad 500 funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa oraz osób cywilnych. Siły rządowe zabiły lub aresztowały ponad 4 tysiące bojowników organizacji separatystycznych. W październiku w Guwhati miała miejsce podobna seria eksplozji, która pociągnęła za sobą śmierć 88 osób.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)