Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
świat
01.06.2008 18:18

W stolicy Indii modlono się o pokój na świecie

W stolicy Indii Delhi pod przewodnictwem Dalajlamy modlono się o pokój na świecie. W historycznym meczecie Jama Masjid prócz duchowego przywódcy buddyzmu tybetańskiego wzięli udział przedstawiciele różnych wyznań.

Podziel się
Dodaj komentarz

Modlitwy były kontynuacją wczorajszego, wielotysięcznego spotkania muzułmanów indyjskich, podczas którego odczytany został edykt religijny, czyli fatwa potępiająca terroryzm. W trakcie modlitw w największym delhijskim meczecie Dalajlama wyraził żal, że współczesny świat bardzo często identyfikuje islam i terroryzm. Duchowy przywódca buddyzmu wyjaśnił, iż uważa islam za religię ludzi miłujących pokój. Podkreślił, iż ludzie zaangażowani w działalność terrorystyczną nie mogą uważać się za muzułmanów.

Konferencję zorganizowali uczeni muzułmańscy wywodzący się z najbardziej znanych szkół islamskich w Indiach. Wpływowe grupy muzułmanów indyjskich starają się zmienić pogarszający się wizerunek wyznawców islamu, którzy coraz częściej są w tym kraju postrzegani jako fundamentaliści skłonni do popierania terroryzmu.

Tagi: świat, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz