Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W Wenecji - ostatnie dni karnawału, w Niemczech - Różany Poniedziałek

0
Podziel się:

140 tysięcy osób bawiło się w ostatnią niedzielę karnawału w Wenecji. Głównym punktem programu był bal w wiedeńskim stylu na Placu Świętego Marka

Już w południe, aby zapobiec dalszemu napływowi gości, zamknięto drogi dojazdowe do Wenecji. Zabrakło też miejsc na parkingach. Przepełnione były tramwaje wodne, gondole i wodne taksówki. Większość przybyłych ubrana była w karnawałowe kostiumy, wszyscy nosili karnawałowe maski. Na Placu Świętego Marka rozbrzmiewała muzyka braci Straussów.
Zgodnie z kalendarzem, wenecki karnawał zakończy się w ostatki -
we wtorek 20 lutego. Kto chciałby bawić się dłużej, musi pojechać do
Viareggio nad Morzem Liguryjskim. Tamtejszy karnawał, mniej związany z
tradycją, potrwa jeszcze tydzień.
Tymczasem ulice niemieckich miast opanują dziś roztańczone tłumy błaznów i żartownisiów. Różany Poniedziałek to tradycyjnie kulminacja karnawału w Niemczech.
Odbywające się tego dnia pochody z udziałem grup przebierańców, komików i muzykantów przyciągają ogromne tłumy. W zeszłym roku w ostatni poniedziałek karnawału na ulice wyległo kilka milionów Niemców w błazeńskich czapkach i kolorowych perukach.
Największą popularnością szczyt karnawału cieszy się w miastach Nadrenii, gdzie tradycja korowodów jest najdłuższa. Ulicami Kolonii, Moguncji czy DĂĄsseldorfu przejadą dziś wielokilometrowe kolumny dudniących muzyką samochodowych platform.
Wiele z nich tradycyjnie będzie wiozło olbrzymie kukły postaci znanych, choć nie zawsze lubianych. Niemcy uważają, że najlepiej do obśmiewania w karnawale nadają się politycy, a na taryfę ulgową nie mogą liczyć także zagraniczni przywódcy.
Niemcy bawić się będą do Środy Popielcowej, kiedy to zacznie się Wielki Post.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)