Notowania

warszawa
13.06.2009 15:38

Warszawa: Kontrmanifestacja przeciwników Parady Równości

W Warszawie odbywa się Parada Równości - manifestacja środowisk homoseksualnych. W tym samym czasie pod Sejm przybyła kontrmanifestacja zorganizowana przez Młodzież Wszechpolską oraz inne ruchy prawicowe.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prezes Warszawskiego Koła Młodzieży Wszechpolskiej Witold Tumanowicz mówi, że w tym roku Wszechpolacy nie protestują przeciwko gejom i lesbijkom, ale traktują dzisiejszą demonstrację jako wyraz poparcia dla zapisów konstytucji.

Witold Tumanowicz przypomina, że artykuł 18 Konstytucji mówi, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Jego zdaniem, środowisko LGBT, które domaga się zmiany przepisów i wprowadzenia ustawy o związkach partnerskich, działa wbrew konstytucji.

"Nie da się pogodzić treści artykułu 18 Konstytucji z postulatami środowisk homoseksualnych" - dodał Witold Tumanowicz

Prezes Warszawskiego Koła Młodzieży Wszechpolskiej zwrócił uwagę, że o tym, jak ważne są to sprawy świadczy fakt, że młodzi ludzie przybyli przed Sejm mimo bardzo brzydkiej pogody.

W marszu uczestniczyło 200 osób.

W Paradzie Równości, która idzie w tej chwili ulicami Warszawy bierze udział około tysiąca osób. Przed sejmem czeka na nich grupa około trzydziestu osób z Młodzieży Wszechpolskiej i ONR-u.

Tagi: warszawa, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz