Notowania

warszawa
06.03.2009 14:53

Warszawa: manifestacja pracowników zbrojeniówki zakończona

W Warszawie zakończyła się manifestacja związkowców z sektora przemysłu obronnego. Kilka tysięcy osób upominało się o zwiększenie środków na modernizację sił zbrojnych i ochronę ich miejsc pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Protestujący złożyli petycje ze swoimi żądaniami w Sejmie i w kancelarii premiera. Przewodniczący NSZZ "Solidarności" Janusz Śniadek zwracał uwagę na to, że zbrojenówka jest w fatalnej kondycji. Jego zdaniem ze względu na kryzys gospodarczy Polacy pracujący w wielu branżach są zagrożeni utratą miejsc pracy. Przemysł zbrojeniowy w sposób oczywisty domaga się utrzymania poziomu inwestycji, co jest jedyną możliwością utrzymania miejsc pracy zatrudnionych tam osób - podkreślił Śniadek.

W manifestacji wzięli udział także związkowcy z Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. Szef OPZZ Jan Guz mówił, że związkowcy wspólnie walczyli dziś o prawa i godne warunki życia pracownika.

Manifestujący zwracali uwagę, że ich protest to akt desperacji, ponieważ nie można biernie przyglądać się likwidacji miejsc pracy w zakładach zbrojeniowych i lotniczych w Polsce.

Tagi: warszawa, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz