Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warszawa: rozpoczął się kongres Europejskiej Partii Ludowej

0
Podziel się

W Warszawie rozpoczął się kongres Europejskiej Partii Ludowej. Delegatów powitał premier Donald Tusk, który odwołując się do słów Jana Pawła II podkreślił, że Europa potrzebuje powrotu do fundamentalnych wartości takich jak wolność i solidarność.  

bEhtAmTF

Donald Tusk - przypominając słowa z pielgrzymki papieża z 1979 - mówił, że nie ma Polski i Europy bez powrotu do fundamentalnych wartości. W jego opinii wolność jednostki, prywatna własność, wspólnota europejska - to wartości, które mogą być gwarancją szczęścia dla milionów ludzi.

Premier powiedział również, że wolność jest przesłaniem, które powinno towarzyszyć Europejczykom. W opinii Donalda Tuska może być to droga do przezwyciężenia kryzysu gospodarczego. Zdaniem Tuska takie wartości jak wolność, czy tradycja stały się symbolami odnowy w krajach dawnego bloku komunistycznego. Premier dodał również, że Europa polegająca na tych hasłach poradzi sobie w obliczu obecnych trudności.

"Dzięki takiemu spojrzeniu na rzeczywistość będziemy mogli zakończyć podział na nowych i starych członków Unii Europejskiej" - powiedział Tusk. Zdaniem szefa rządu, będziemy mogli zaszczepić innym państwom swój optymizm, który jest tak potrzebny w tych trudnych czasach.

bEhtAmUi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)