Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wassermann: Nie będziemy odwoływać Kaczyńskiego

0
Podziel się

Zbigniew Wasserman zdementował doniesienia medialne informujące o przyszłej próbie odwołania Jarosława Kaczyńskiego z funkcji szefa PiS. "Rzeczpospolita" ustaliła, że taki wniosek zostanie zgłoszony na najbliższym kongresie tej partii.

bEgZhYuZ

Według informacji gazety, grupa posłów PiS tworzy frakcję o roboczej nazwie "reformatorzy". Wśród nich są politycy o znanych nazwiskach, między innymi poseł wymieniany w gronie potencjalnych kandydatów na prezydenta Warszawy.

Zdaniem Zbigniewa Wassermana takie doniesienia mają za zadanie siać ferment w partii. Poseł podkreślił, że w PiS ścierają się różne poglądy. Dodał, że każdy członek Prawa i Sprawiedliwości ma prawo głoszenia na forum partii swoich wizji, co świadczy o demokratyzacji ugrupowania. Zdaniem Zbigniewa Wassermanna, wpływ na pojawienie się nieprawdziwych informacji na temat PiS mogą mieć sondaże. Według gościa Sygnałów Dnia, badania pokazują , że na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować coraz więcej Polaków.

. "Rzeczpospolita" pisze, że na kongresie jeden z polityków PiS zapowiedział złożenie wniosku, aby Jarosław Kaczyński przyjął funkcję honorowego prezesa, politycznego mentora, ale zrezygnował z bezpośredniego kierowania partią.

bEgZhYvC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)