Notowania

wiadomości
16.10.2012 10:56

Watykan-rocznica wyboru JPII

Dokładnie 34 lata temu kardynał Karol Wojtyła został wybrany na papieża. Wprawdzie od dnia jego śmierci, 16 października nie jest już świętem w Watykanie, o rocznicy jego wyboru pamiętał jednak "L'Osservatore Romano". Dziennik Stolicy Apostolskiej zamieścił z tej okazji wywiad z byłym sekretarzem Jana Pawła II, kardynałem Stanisławem Dziwiszem.

Podziel się
Dodaj komentarz

Myśląc o tym, co wydarzyło się 16 października 1978 roku, obecny metropolita krakowski nie ma wątpliwości, że - jak mówi - "całe życie osobiste i kapłańskie Karola Wojtyły było jakby przygotowaniem do tej jedynej i niezwykle trudnej misji". Wspominając ten dzień, kardynał Dziwisz wyznaje, że "zamarł", kiedy usłyszał imię i nazwisko nowego papieża. Był, już wtedy od dwunastu lat - jak to określa - "świadkiem życia codziennego i misji pasterskiej kardynała Wojtyły".
W związku z dzisiejszą rocznicą, w Muzeach Watykańskich będzie po raz piewszy pokazany samochód panoramiczny, którym Jan Paweł II objeżdżał Plac świętego Piotra 13 maja 1981 roku, gdy dosięgły go kule zamachowca. A w miejscowości Torrevecchia Teatina we włoskim regionie Abruzji zostanie otwarta wystawa listów i modlitw, jakie na tym samym placu pozostawili wierni w dniach agonii papieża-Polaka w kwietniu 2005 roku.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz