Notowania

wiadomości
29.01.2012 15:14

Watykan - Anioł Pański - Benedykt XVI

Benedykt XVI wraz z wiernymi zgromadzonymi na placu świętego Piotra w Watykanie odmówił modlitwę Anioł Pański. W rozważaniu poprzedzającym modlitwę papież mówił, że często dla człowieka władza oznacza posiadanie, moc, dominację, sukces, podczas gdy dla Boga władza oznacza służbę, pokorę, miłość.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ojciec Święty Benedykt XVI przypomniał też, że w tym tygodniu, w święto Ofiarowania Pańskiego, Kościół katolicki obchodzi dzień życia konsekrowanego. Papież pozdrawiając Polaków zaapelował, by katolicy, wdzięczni zakonnikom i zakonnicom za ich posługę modlitwy, działalność apostolską i charytatywną w Kościele, modlili się o nowe powołania.
Światowy Dzień Życia Konsekrowanego został ustanowiony w 1997 roku przez papieża Jana Pawła II. Przypada on 2 lutego, w Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone na pamiątkę przyniesienia przez Maryję Dzieciątka Jezus do świątyni jerozolimskiej. W Polsce dzień ten obchodzony jest jako święto Matki Bożej Gromnicznej. Dzień ten kończy w Kościele katolickim okres Bożego Narodzenia.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz