Notowania

wiadomości
24.04.2011 15:21

Watykan - Benedykt XVI - orędzie - Urbi et Orbi

Zmartwychwstanie Chrystusa nie jest owocem spekulacji, mistycznego przeżycia: jest wydarzeniem, które niewątpliwie przerasta historię, do którego jednak dochodzi w dokładnym momencie historii i które pozostawia w niej niezatarty ślad - mówił w południe Benedykt XVI w orędziu świątecznym. Zakończyło je tradycyjne uroczyste błogosławieństwo "Urbi et Orbi", które papież poprzedził życzenianmi świątecznymi w 65 językach.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Światło, które oślepiło strażników pilnujących grobu Jezusa, przemierzyło czas i przestrzeń. Rozdarło mroki śmierci i przyniosło na świat blask Boga, blask Prawdy i Dobra" - powiedział Benedykt XVI, wymieniając następnie miejsca, do których powinno ono dotrzeć bezzwłocznie. Poczynając od Ziemi Świętej Bliskiego Wschodu, którym papież życzył położenia kresu podziałom, nienawiści i przemocy.
Benedykt XVI wyraził poparcie wszystkim, którzy w krajach północnej Afryki zabiegają o promocję wspólnego dobra i budowę społeczeństwa, gdzie zostałoby przezwyciężone ubóstwo, a decyzje polityczne podyktowane były szacunkiem do człowieka. Wspomniał o uchodźcach i uciekinierach, by spotykali się z solidarnością. Modlił się także o pokój na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz pociechę i nadzieję dla mieszkańców Japonii, borykających się jeszcze z konsekwencjami niedawnego trzęsienia ziemi, a także o siłę dla cierpiących z powodu swej wiary. "W naszym sercu jest radość i ból, na naszej twarzy uśmiech i łzy, bo taka jest nasza ziemska rzeczywistość" - stwierdził Benedykt XVI.
Przed udzieleniem błogosławieństwa, papież złożył życzenia w 65 językach.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz