Notowania

wiadomości
28.05.2012 18:50

Watykan - przecieki -dementi

Watykan dementuje pogłoski, jakoby w kręgu podejrzeń o udział w przekazywaniu mediom poufnych dokumentów znajdowały się inne osoby poza zatrzymanym byłym papieskim kamerdynerem. Włoska prasa, za autorem książki, w której wykorzystano te materiały, twierdziła, iż skorzystał on z pomocy większej liczby osób, w tym również jednego kardynała

Podziel się
Dodaj komentarz

Rzecznik watykański, ksiądz Federico Lombardi, oświadczył dziś, że komisja trzech kardynałów, która z mandatu Benedykta XVI zajmuje się sprawą przecieków, kontynuuje swoje prace, nie ulegając "naciskom mediów". Zdementował jednocześnie, jakoby w kręgu podejrzanych znaleźli się jakiś kardynał czy kobieta, o których pisała poranna włoska prasa. Doniesienia te włoski jezuita określił jako wytwory czystej fantazji.
Rzecznik wezwał dziennikarzy, by zrezygnowali z publikacji informacji nieopartych na dowodach. Takie były, według niego sugestie, że w mieszkaniu kamerdynera na terenie Watykanu znaleziono całe skrzynie dokumentów oraz sprzęt do ich powielania. Prawdą jest natomiast, dodał ks. Lombardi, że Paolo Gabriele spotkać się mógł ze swymi najbliższymi i wyraził wolę współpracy z prowadzącymi śledztwo.
Ks. Lombardi podkreślił, że papież informowany jest na bieżąco o rozwoju wypadków. Jest zasmucony, ale spokojny, ponieważ wszystkim zależy na tym, aby jak najszybciej przywrócić "klimat jawności, prawdy i zaufania".

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz