Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bendykt xvi
21.08.2013 07:11

Watykan: zadowolony emeryt

Z własnej woli Benedykt XVI od ustąpienia 28 lutego przebywa w odosobnieniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CPP/Polaris/East News)

*Patrząc na poczynania swego następcy, Joseph Ratzinger jest zadowolony z *
*decyzji o abdykacji. Papież emeryt wyjaśnia ją jednak _ podszeptem Pana Boga _. *

Z relacji osób, które w mijającym półroczu kontaktowały się z Benedyktem
XVI, katolicka agencja Zenit odtworzyła odpowiedź na pytanie, którego nie postawił mu jeszcze żaden dziennikarz: co było przyczyną jego abdykacji?

Zaufanym rozmówcom, które mają do niego dostęp, Joseph Ratzinger odpowiada, że _ tak radził mu sam Bóg _. Nie chodzi jednak o jakieś objawienie czy widzenie, podkreśla, lecz o głębokie przekonanie natury niemal mistycznej.

Papież-emeryt przyznaje jednak, że z zadowoleniem obserwuje swoje następcę. Widząc jego charyzmę, z podziwem mówi o cudach, do jakich zdolny jest Duch Święty. Z własnej woli Benedykt XVI od ustąpienia 28 lutego przebywa w odosobnieniu.

Często jednak spotyka się z papieżem Franciszkiem, z którym łączy go więcej niż się przypuszcza.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/118/m262774.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/losservatore;romano;o;papiezu;wielki;czlowiek;naszych;czasow,149,0,1260437.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) L'Osservatore Romano o papieżu. "Wielki człowiek naszych czasów" _ Jeden z wielkich papieży, wielki człowiek naszych czasów _ - tak o Benedykcie XVI pisze watykański dziennik L'Osservatore Romano, którego najnowszy numer ukazał się dzisiaj po południu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/8/m46856.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ostatni;tweet;od;benedykta;xvi;dziekuje;za;wasza;milosc;i;wsparcie,59,0,1260347.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ostatni tweet od Benedykta XVI. "Dziękuję za waszą miłość i wsparcie" Watykan zapowiedział, że w związku z abdykacją papieża jego profil Pontifex na popularnym portalu, otwarty w grudniu zeszłego roku, zostanie na razie zawieszony.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/206/m97742.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/abdykacja;benedykta;xvi;wiele;osob;starci;prace,174,0,1259950.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Po abdykacji papieża wiele osób straci pracę Z chwilą rozpoczęcia wakatu w Stolicy Apostolskiej swoje urzędy przestają pełnić szefowie wszystkich dykasterii, czyli kongregacji i rad oraz ich członkowie.
Tagi: bendykt xvi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz