Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wciąż można zgłosić udział w powstańczej grze miejskiej

0
Podziel się:

Z aparatem fotograficznym w ręku wybiorą się śladami wydarzeń z 1944 roku. "Twoja Klisza z Powstania" to gra miejska przygotowana przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Ma być sposobem na lepsze poznanie historii przez młodzież.
Organizator akcji Paweł Brząkała z Muzeum Powstania Warszawskiego podkreśla, że wciąż można zgłosić swój udział w powstańczej grze. W rozmowie z IAR dodaje, że wolnych jest jeszcze około 20 miejsc. Rokrocznie w miejskiej grze bierze udział 300 osób.
Paweł Brząkała jest przekonany, że dzięki niej zwiększy zainteresowanie Powstaniem Warszawskim, szczególnie wśród młodych ludzi. Gra polega na tym, że uczestnicy specjalną trasą chodzą po danej dzielnicy (w tym roku będzie to Mokotów), odwiedzają miejsca związane Powstaniem Warszawskim i wykonują zadania. Tegoroczna trasa liczy około 5 kilometrów.
Gra miejska rozpoczyna się jutro o godzinie 15. Poza nią Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało "Masę Powstańczą" czyli przejazd rowerowy ulicami stolicy szlakiem wiślanej przeprawy i nocnych patroli. Masa startuje o 17 spod budynku muzeum. Udział w obu akcjach trzeba potwierdzić na stronie www.1944.pl.

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)