Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Węgry - atak zimy

0
Podziel się

Zima sparaliżowała Węgry. W zamieciach śnieżnych utknęły cięzarówki i samochody osobowe, zamarł ruch na międzynarodowym lotnisku Feryhegy, Budapeszt zasypały zwały śniegu.

bEgdvrIl

W ciągu kilku godzin na przeważającym obszarze kraju spadło 25 centymetrów śniegu. Huraganowy wiatr powoduje zawieje i zamiecie śnieżne. W Budapeszcie sparaliżowana została komunikacja miejska; nie kursują tramwaje i autobusy.

Samochody grzęzną w zaspach, a pługi nie nadążają z odśnieżaniem głównych ulic. Zamknięte jest międzynarodowe lotnisko Feryhegy pod Budapesztem. Przez śnieżyce zablokowane zostało drogowe połączenie tranzytowe E-77 ze Słowacji do Budapesztu. Kilkadziesiąt ciężarówek utknęło w zaspach w pobliżu przejścia granicznego w Szachach. Policja kieruje TIR-y na parkingi.

Większość głównych dróg w centralnych Węgrzech jest nieprzejezdnych. Na obwodnicy Budapesztu M-2 doszło do kilku karamboli. Opóźnione są również międzynarodowe pociągi. Wiele krajowych składów odwołano. Synoptycy ostrzegają, że śnieg będzie nadal padać, a silny wiatr będzie powodował zamiecie i zawieje śnieżne.

bEgdvrIO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)