Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
27.07.2008 10:50

Wg. bp. polowego WP T. Płoskiego służba w policji powinna być powołaniem

Służba w policji powinna być powołaniem - podkreślił biskup polowy Wojska Polskiego Tadeusz Płoski. W homilii wygłoszonej w Bazylice świętego Krzyża w Warszawie duchowny podkreślił, że praca w policji jest misją, której zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa każdemu człowiekowi.

Podziel się
Dodaj komentarz

Z okazji Święta Policji biskup przypomniał 89- letnią historię policji. Nawiązał do bohaterstwa policjantów w czasach II Rzeczpospolitej oraz podczas II wojny światowej.

Duchowny zaznaczył, że policjant w swojej pracy powinien służyć drugiemu, a godność człowieka powinna być dla niego najważniejszą wartością.

Biskup polowy Wojska Polskiego podkreślił, że praca w policji jest niebezpieczna. Od 1990 roku podczas służby zginęło 112 policjantów, ratując zdrowie i życie człowieka.

Duchowny zaznaczył także, że społeczeństwo zauważa poświęcenie i trud pracy funkcjonariuszy. Świadczą o tym ostatnie sondaże, które pokazują, że 73 procent Polaków ma zaufanie do policjantów.

Według biskupa Tadeusza Płoskiego, jest to najlepsze świadectwo, że praca policji ma sens i zapewnia bezpieczeństwo swoich obywateli.

Tagi: policja, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz