Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
13.02.2012 16:02

Whitney Houston - psycholog

Bardzo duża wrażliwość i emocjonalność to jeden z powodów destrukcyjnych zachowań osób związanych z showbiznesem.

Podziel się
Dodaj komentarz

Psycholog Izabela Dziugieł uważa, że czynniki wpływającym na takie zachowania mogą mieć naturę biologiczną, czyli tzw. wyposażenie osobowościowe. Decydujący jest tu jednak system wsparcia społecznego. Chodzi tu o pomoc bliskich, o ludzi w najbliższym otoczeniu, na których można liczyć.
Trzecim czynnikiem wpływającym na takie zachowania mogą być osobiste doświadczenia artystów. Izabela Dziugieł uważa, że udział w tym mogą mieć media i sami fani.
Szef polskiego oddziału portalu muzycznego Myspace.com Sebastian Huber uważa, że w bezpośrednim otoczeniu największych gwiazd bardzo często brakuje osób najbliższych. Dodaje, że artyści często są egocentrykami, którzy uważają, że najlepiej wiedzą co im jest w życiu potrzebne.
Szef redakcji muzycznej Pierwszego programu Polskiego Radia Zbigniew Zegler zwraca uwagę, że alkohol i narkotyki od bardzo dawna są obecne w showbiznesie. To od osobowości poszczególnych osób zależy czy są w stanie sobie z tymi problemami poradzić. Podaje przykład Micka Jaggera czy Keitha Richardsa z Rolling Stones, którzy mocno nadużywali alkoholu i narkotyków, a cały czas są w niezłej formie.
W sobotę w hotelu Beverly Hills znaleziono martwą Whitney Houston. Na razie nie są znane przyczyny śmierci artystki, piosenkarka od lat miała jednak problem z alkoholem i narkotykami. W lipcu ubiegłego roku zmarła Amy Winehouse. Oficjalną przyczyną śmierci był wstrząs wywołany intensywnym przyjmowaniem alkoholu po okresie abstynencji. Michael Jackson zmarł w 2009 roku od przedawkowania silnych środków nasennych.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Kamil Szwarbuła/dj

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz