Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

William Burns zachęcał Indie i Pakistan do wznowienia dialogu

0
Podziel się

Przebywający w New Delhi amerykański zastępca sekretarza stanu William Burns zachęcał Indie i Pakistan do wznowienia dialogu. Kontakty pomiędzy sąsiadującymi ze sobą krajami zostały zamrożone po ubiegłorocznym ataku na Bombaj. O jego przygotowanie New Delhi oskarżało terrorystów z Pakistanu. 

bEgQEiMR

William Burns oświadczył, że Stany Zjednoczone zawsze życzliwie witały pokojowe rozmowy między Indiami i Pakistanem. Dodał, że wznowienie rozmów oraz ich charakter zależy wyłącznie od polityków z New Delhi i Islamabadu.

Komentatorzy podkreślają, że Waszyngton od dawna nalegał na wznowienie pakistańsko - indyjskiego procesu pokojowego zawieszonego po ataku na Bombaj. W New Delhi przypomina się, iż bezpośrednio po masakrze, dyplomacja amerykańska działała bardzo intensywnie na rzecz załagodzenia konfliktu pomiędzy sąsiadami posiadającymi broń jądrową.

Waszyngtonowi zależy na polepszeniu stosunków indyjsko-pakistańskich między innymi po to, by wojskowy potencjał Pakistanu został skierowany do walki z talibami. Przedstawiciele armii pakistańskiej uważają jednak, że Indie nadal są zagrożeniem i w związku z tym utrzymują część oddziałów bojowych przy indyjskiej granicy.

bEgQEiNu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)