Wioślarstwo - MŚ: polskie osady bez bezpośrednich kwalifikacji w I dniu

0

wioślarstwo - mistrzostwa świata - Chungju - czwórka podwójna - dwójka podwójna wagi lekkiej - dwójka bez sternika - czwórka podwójna

Pierwszy dzień wioślarskich mistrzostw świata, które odbywają się w Chungju w Korei Pd., nie był szczególnie udany dla polskich osad. Żadnej nie udało się wywalczyć awansu do kolejnych faz rywalizacji i czekają je wyścigi repasażowe.

W większości biegów bezpośrednio kwalifikowali się tylko zwycięzcy. Najbliżej awansu były: czwórka podwójna kobiet, która zajęła drugie miejsce (6:27.81), za Kanadyjkami (6:25.22); druga była też dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn (6:31.69), która przegrała z Holendrami (6:27.78).
W dwójkach bez sternika Polacy ukończyli bieg na 3. pozycji (6:43.92); wygrali Hiszpanie (6:38.01), a polska dwójka podwójna wagi lekkiej zajęła w swojej serii 4. miejsce (7:21.04); wygrały Włoszki (7:04.63).
Męska czwórka podwójna była szósta (6:03.42); w tej konkurencji obok zwycięzców - osady Niemiec (5:49.99), awans do półfinałów wywalczyli też Ukraińcy (5:52.20).

Wszystkie repasaże odbędą się we wtorek; w poniedziałek natomiast w wyścigach eliminacyjnych wystąpią ostatnie dwie polskie osady: czwórka bez sternika wagi lekkiej mężczyzn (bezpośrednio do półfinałów kwalifikują się dwie pierwsze osady) i ósemka mężczyzn (dwie pierwsze osady wchodzą do finału A).