Notowania

muzeum
18.09.2009 09:00

Wirtualne Muzeum Zbrodni Katyńskiej

Wirtualne Muzeum Zbrodni Katyńskiej pojawi się w internecie w kwietniu przyszłego roku. Prezes Instytutu Pamięci Narodowej oraz dyrektor warszawskiego Muzeum Wojska Polskiego podpisali specjalne porozumienie w tej sprawie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wirtualne muzeum ma być gotowe na 70. rocznicę zbrodni katyńskiej. Na stronach internetowych będzie można znaleźć zdjęcia ofiar, informacje o pomordowanych, listy, a także fotografie miejsc pamięci o Katyniu z całej Polski. Dokumenty o tej zbrodni udostępni też internautom Instytut Pamięci Narodowej. "Będą tam zamieszczone informacje o zbrodni katyńskiej a także sposobach jej przekłamywania, zarówno w Rosji, jak i w Polsce" - mówiła odpowiedzialna za projekt Agata Michałek-Budzicz. W ramach tego przedsięwzięcia powstanie również portal "Golgota Wschodu". Poświęcony on będzie losom Polaków zesłanych na Syberię i w inne rejony Związku Radzieckiego.

Jednocześnie trwają przygotowania do przeniesienia eksponatów Muzeum Zbrodni Katyńskiej z ulicy Powsińskiej w Warszawie do nowej siedziby. Muzeum ma się mieścić w jednym z budynków Cytadeli Warszawskiej, gdzie więziono powstańców styczniowych. Nowa siedziba obejmie dwa piętra i będzie miała powierzchnię tysiąca metrów kwadratowych.

W kwietniu przyszłego roku, z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, w Muzeum Zbrodni Katyńskiej odbędzie się specjalna okolicznościowa wystawa.

Tagi: muzeum, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz