Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
niepełnosprawni
01.06.2008 15:19

Wlk.Brytania: wyścig osób niepełnosprawnych na najwyższą górę w kraju

W Wielkiej Brytanii odbył się wyścig inwalidów na wózkach na najwyższą górę w kraju, Ben Nevis. Z 8 ekip, które wyruszyly na trasę, szkocki szczyt zdobyło 6.

Podziel się
Dodaj komentarz

Każda drużyna składała się z jednej osoby niepelnosprawnej poruszającej się na specjalnym, 4-kołowym wózku z górskimi przerzutkami oraz sześciu osób wspomagających.

Wyścig stanowił element akcji uświadamiania społeczeństwu utrudnień, na jakie napotykają w życiu osoby niepełnosprawne. Dodatkowo, w ramach sponsoringu na cele charytatywne zebrano około 100 tysięcy funtów.

Ben Nevis w Szkocji to wprawdzie nie Everest, ani nawet Rysy - wznosi się zaledwie 1343 metry nad poziom morza. Ale wyścig rozpoczął się z wysokości niespełna 150 metrów, więc wspinaczka jest długa i męcząca. Najszybsza drużyna pokonała trasę w 5 godzin i 45 minut.

Organizatorem wyścigu jest Ken Hames- były kapitan elitarnej jednostki komandosów do zadań specjalnych SAS. Poprowadził on już ekspedycję niepełnosprawnych w Panamie, od Morza Karaibskiego do Oceanu Spokojnego, Na podstawie jego wypraw powstał program telewizji BBC.

Tagi: niepełnosprawni, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz