Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy- Kubica- rehabilitacja

0
Podziel się

Roberta Kubicę czekają dwa miesiące rehabilitacji intensywnej i sześć do ośmiu -ekstensywnej- zapowiedzieli lekarze szpitala w Pietra Ligure na północy Włoch, gdzie polski kierowca przebywa od 6 lutego. Przywieziono go tam w ciężkim stanie po wypadku, jakiemu uległ podczas rajdu samochodowego, w którym brał udział

bEgrtHKJ

Na pytanie, jakim pacjentem jest Kubica, ordynator oddziału urazów kręgosłupa, doktor Antonino Massone odpowiada bez wahania, że "idealnym, ze względu na entuzjazm, z jakim realizuje program rehabilitacji". Wymaga on bowiem czynnej współpracy ze strony pacjenta. Jeśli chodzi o perspektywy, to- jak wyjaśnia doktor Massone- rehabilitacja intensywna nie może trwać krócej niż dwa miesiące, rehabilitacja ekstensywna zaś od sześciu do ośmiu miesięcy. Lekarze podkreślają, że tę druga fazę Kubica może przeprowadzić już poza szpitalem.
Dziś polskiego kierowcę odwiedził prezes międzynarodowej federacji samochodowej FIA Jean Todt. Spędził z nim około dwóch godzin, a po wyjściu ze szpitala nie chciał rozmawiać z dziennikarzami. Menadżer Kubicy raz jeszcze położył nacisk na potrzebę zapewnienia mu prywatności. W tym celu jego szpitalny pokój pilnowany jest przez ochroniarzy, działa również system kamer.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEgrtHLm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)