Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
włochy
12.07.2010 13:41

Włochy - konfiskata majątku mafiosa

Na rekordową sumę ponad miliarda euro szacuje się majątek, skonfiskowany dziś jednemu z najgroźniejszych klanów neapolitańskiej mafii - kamorry. Kierująca operacją prokuratura do walki z mafią w Neapolu wydała nakaz aresztowania siedemnastu osób, z których wiele ukrywa się.

Podziel się
Dodaj komentarz

Klan Casalesich z miejscowości Casal di Principe pod Neapolem posiadał wiele przedsiębiorstw, ośrodków turystycznych, nieruchomości i terenów budowlanych, kupionych za pieniądze pochodzące z przestępczej działalności. Ich wartość oblicza się na ponad miliard euro, co jest rekordem w przypadku jednorazowej konfiskaty.

Kamorra kontrolowała przetargi publiczne w prowincji Caserta, w tym na wywóz i składowanie śmieci. Oprócz bossów w proceder ten zamieszani byli miejscowi przedsiębiorcy i politycy, głównie z niewielkiej partii post chadeckiej UDEUR. Tak sterowali przetargami, by wygrywały je zawsze firmy należące do kamorry. Zyski, jakie z tego czerpano, przeznaczane były między innymi na utrzymanie personelu organizacji, obnoszącego się zarówno ze swoją bezkarnością, jak i bogactwem.

Tagi: włochy, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz