Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włoski "Limes" o Polsce

0
Podziel się
bEiAZAEl

Włochy -Limes - Polska

"Polska, Europa bez euro": taki tytuł nosi styczniowy numer włoskiego miesięcznika "Limes", poświęcony sytuacji w naszym kraju. Na blisko dwustu stronach zeszytu mowa jest przede wszystkim o sytuacji gospodarczej, ale także o historii i dniu dzisiejszym.
W podtytule zeszytu czytamy: "Wewnątrz niemieckiej gospodarki, ale z własną walutą. Źródła i granice cudu w Warszawie". Redakcję miesięcznika interesuje bardzo stosunek władz Polski do euro. Pytany o to minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski uprzedza, że po to, aby Polska mogła "z pełnym poczuciem bezpieczeństwa" działać w ramach wspólnej waluty, konieczne jest spełnienie dwóch fundamentalnych warunków: definitywne rozwiązanie kryzysu w strefie euro oraz odpowiednie przygotowanie Polski do jego przyjęcia. "Dla nas oznaczać ono będzie potwierdzenie europejskich aspiracji i gotowość wzięcia przez nas odpowiedzialności za politykę gospodarczą strefy euro", mówi szef polskiej dyplomacji.
Oficjalna prezentacja numeru poświęconego Polsce odbędzie się w Rzymie 21 stycznia z udziałem m. in. byłych premierów Włoch i Polski - Massimo D'Alemy i Włodzimierza Cimoszewicza.

IAR

bEiAZAEO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)