Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wołgograd nowy bilans ofiar

0
Podziel się
bErdkRed

Rosja-Wołgograd-wybuch-sytuacja

Według najnowszych danych, w wybuchu bomby na dworcu kolejowym w Wołgogradzie na Południu Rosji zginęło14 osób, a 27 rannych hospitalizowano. Ilość ofiar może się zwiększyć, gdyż stan 10 rannych jest ciężki lub krytyczny. Rosyjskie służby twierdza, że winną zamachu jest terrorystka-samobójczyni, która zdetonowała ładunek wybuchowy o sile co najmniej 10 kilogramów trotylu.
Władimir Markin, oficjalny przedstawiciel Komitetu Śledczego Rosji poinformował, że samobójczyni zdetonowała ładunek przy wejściu na dworzec przed bramką wykrywającą metale. Z pewnością zapobiegło to jeszcze większemu dramatowi.
"Zapewne uniemożliwiono jej wejście na dworzec"- podkreślił Markin. Komitet Śledczy Rosji wszczął postępowanie karne z artykułów "terroryzm" oraz "bezprawny obrót bronią". Prezydent Władimir Putin nakazał rosyjskim służbom podjęcie działań służących zapewnieniu obywatelom bezpieczeństwa. Polecił również, w razie konieczności, przewieźć rannych specjalnymi samolotami na leczenie do Moskwy.
Przez pierwsze trzy dni stycznia w obwodzie wołgogradzkim będzie obowiązywać żałoba. Lokalne władze wypłacą rodzinom ofiar po milionie rubli odszkodowania, czyli równowartość 100 tysięcy złotych.

IAR

bErdkReG
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)