Notowania

wiadomości
26.08.2012 09:51

Wólka Kosowska - pożar

Strażacy dogaszają już pożar, który wybuchł dziś około 5 rano w miejscowości Wólka Kosowska pod Warszawą. Spłonęła część hali magazynowej - ogień strawił obszar o powierzchni 5 tysięcy metrów kwadratowych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Starszy kapitan Mieczysław Pękala z straży pożarnej w Piasecznie powiedział dziennikarzom, że strażakom udało się uratować drugą część hali. Pożar zatrzymał się na ścianie oddzielenia pożarowego. Strażacy nie mają informacji o tym, żeby ktoś został poszkodowany przy pożarze. Nie ma też na razie ustalonej przyczyny pożaru.
Mieczysław Pękala nie potrafił powiedzieć kiedy strażacy zakończą akcję. Zaznaczył jednak, że jego kolegom pomaga padający deszcz. Przy pożarze w Wólce Kosowskiej pracuje 39 zastępów strażackich, czyli około 200 strażaków.
W hali, która dzisiaj spłonęła znajdował się sprzęt AGD oraz tekstylia, czyli materiały dość łatwopalne. Trzy lata temu w tej samej miejscowości płonęła inna hala, także należąca do Centrum EACC. Ze wstępnych oględzin strażaków wynika, że zniszczenia po dzisiejszym pożarze mogą być większe niż w 2009 roku.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz