Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wośp
12.01.2009 15:53

WOŚP zebrała prawie 33 miliony złotych

Policja odnotowała tylko 62 przypadki ataków na wolontariuszy Orkiestry.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

*Jurek Owsiak poinformował, że wczorajszy dzień minął bardzo spokojnie, a podczas 17 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy policja odnotowała tylko 62 przypadki ataków na wolontariuszy. Wstępny wynik akcji: 33 miliony złotych. *

Fundacja WOŚP wyznaczyła 18 ośrodków onkologicznych, do których trafi sprzęt medyczny. Fundacja zamierza udzielić wsparcia ośrodkom podstawowej opieki zdrowotnej oraz wesprzeć ośrodki onkologii i hematologii dziecięcej, poprzez zakup najbardziej potrzebnego sprzętu. Jak poinformował Owsiak, Fundacja planuje stworzyć minimum trzy miejsca, w każdym województwie, do których trafi sprzęt.

Owsiak powiedział, że jeszcze nie ma planów na 18 finał. Dodał, że Fundacja czeka na listy z propozycjami. Poinformował, że na jesieni będzie już wiadomo, na co zbierane będą pieniądze. Zaznaczył, że Orkiestra chce wspierać medycynę z _ najwyższej półki _, która dotyczy kilkudziesięciu szpitali w Polsce. Pomysłodawca imprezy powiedział, że Fundacja zamierza wspierać takie dziedziny jak onkologia i diagnostyka.

Jurek Owsiak powiedział, że Orkiestra nie zamierza już masowo kupować inkubatorów; tym - jak zaznaczył _ niech zajmie się państwo _. Dodał, że pod koniec lutego będą ogłoszone publiczne wyniki z 17 finału.

Raport Money.pl
*17. finał WOŚP: będzie 100 mln dolarów * Wielka Orkiestra zebrała w poprzednich latach 96,5 mln dolarów. Dzięki temu do ponad 650 szpitali trafiło 20 tys. urządzeń ratujących zdrowie i życie dzieci. zobacz raport Money.pl
Tagi: wośp, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz