Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ofiary
29.10.2006 19:07

"Wprost" - Czy Papała padł ofiarą mafii narkotykowej?

"Wprost" pisze, że nawet gdyby Edward Mazur nie był podejrzewany o zlecenie zabójstwa generała Marka Papały, powinny zainteresować się nim tajne służby. Tygodnik zwraca uwagę, że jego nazwisko pojawia się między innymi w sprawach, prowadzonych przez amerykańską agencję antynarkotykową.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Wprost" pisze, że w trakcie śledztwa wyszły na jaw kontakty Mazura z rezydentem mafii rosyjskiej na Europę Zachodnią- Marianem Koziną vel Ricardo Fanchinim, podejrzewanym o handel narkotykami. Fanchini i Mazur mają też wspólnych znajomych, do których należą też Andrzej Kuna i Aleksander Żagiel - pisze "Wprost".
Tygodnik przypomina, że według zeznań gangsetrów polonijny biznesmen miał też osobiście spotykać się z płatnymi mordercami i jednoczesnie utrzymywał szerokie kontakty z oficerami policji, prokuratorami i politykami. Żaden z rozmówców tygodnika "Wprost" nie potrafił wyjaśnić w jaki sposób biedny emigrant z Podkarpacia stał się milionerem.
"Wprost" konkluduje, że nawet, jeśli nie zostaną znalezione wiarygodne dla sądu dowody potwierdzające związek Mazura ze śmiercią generała Papały, to i tak warto kontynuować to śledztwo. Zdaniem tygodnika, dochodzenie już przyniosło efekty, ujawniając związki wymiaru sprawiedliwości z przestępcami.
Obszerny raport a także wywiad z ministrem resortu sprawidliwości Zbigniewem Ziobro na temat śledztwa w sprawie zabójstwa generała Papały, publikuje tygodnik "Wprost".

Wprost/MagM/Chod.

Tagi: ofiary, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz