Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polacy
26.02.2006 18:02

"Wprost" - Skąd pochodzą Polacy

Polacy to genetyczny tygiel Europy - pisze tygodnik "Wprost". W naszym DNA jest nie tylko historia Polski, ale i całej Europy, poczynając od pierwszych na tych terenach osadników, którzy 35 tysięcy lat tamu wyemigrowali z Azji Mniejszej i Środkowej na północ.

Podziel się
Dodaj komentarz

Tygodnik dodaje, że naukowcy pracują nad genealogiczną mapą Europy, w której Polacy odgrywają kluczową rolę. Od 100 tysięcy osób na całym świecie zostaną pobrane próbki DNA, aby wyjaśnić genetyczne pokrewieństwo i migracje ludności.
"Wprost" pisze, że próbki DNA, które pobrano do tej pory w różnych rejonach Polski sugerują, że Polacy różnią się miedzy sobą mniej niż inne społeczności. Wykazujemy duże pokrewieństwo z ludnością pochodzenia ugrofińskiego - Węgrami, Estończykami i Finami. Świadczyć to może - według tygodnika - że być może Bałtowie i Słowianie mieli wspólnych przodków. Jesteśmy też bardziej podobni genetycznie do Rosjan niż do Niemców.
Na zlecenie "Wprost" genetycy sprawdzili, skąd pochodzą prezydent Lech Wałęsa i Marek Król, redaktor naczelny tygodnika.
Szczegóły - w tygodniku "Wprost".

"Wprost"/kry /gos

Tagi: polacy, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz