Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wrocław
02.06.2007 15:24

Wrocław - spotkanie ministra Giertycha z nauczycielską Solidarnością

Minister edukacji Roman Giertych zapewnił, ze w nowym kanonie lektur na pewno znajdą się książki Henryka Sienkiewicza. Jak powiedział minister na spotkaniu z nauczycielską Solidarnością we Wrocławiu, na listę lektur trafią: "W pustyni i w puszczy", "Potop", "Krzyżacy" i "Quo vadis".

Podziel się
Dodaj komentarz

Zdaniem Romana Giertycha, każdy wykształcony człowiek powinien znać te książki, które "zbudowały świadomość polskiego patriotyzmu". Odnosząc się do braku na liście książek Witolda Gombrowicza, minister powiedział, że po pojawieniu się w kanonie lektur czterech nowych pozycji, "coś musi wypaść". Roman Giertych przyznał, że dopiero niedawno przeczytał "Trans-Atlantyk" Gombrowicza i - jak dodał - był "przerażony treścią".
Podczas spotkania z nauczycielską Solidarnością minister zapowiedział na początku, że odwoła dolnośląskiego kuratora oświaty. Potem, po rozmowach z nauczycielami, zadeklarował, że ponownie sprawę przeanalizuje. Odwołania kurator Beaty Pawłowicz domaga się wiceminister Mirosław Orzechowski. Powodem ma być zwolnienie dyrektora szkoły w Lubinie, który wyrzucił z niej nastolatka podejrzanego o handel narkotykami.
Minister edukacji zapowiedział też, że rząd zajmie się propozycją podwyżki dla nauczycieli "10 procent plus inflacja". Nauczyciele z "Solidarności", którzy wcześniej mówili, że niespełnienie ich postulatu oznacza protest we wrześniu, stwierdzili, że po spotkaniu z ministrem ta wizja się oddaliła.

Tagi: wrocław, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz