Notowania

wiadomości
08.10.2011 14:44

wybory - zagranica - poczatek

wybory - zagranica - początek

Podziel się
Dodaj komentarz

Rozpoczęło się głosowanie w wyborach parlamentarnych dla Polaków mieszkających za granicą. Otwarte są już m.in. lokale na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Tak jak od wielu lat, ze względu na różnicę czasu już w sobotę otwierane są lokale wyborcze w USA, Kanadzie jak również w krajach Ameryki Łacińskiej.
Do głosowania za granicą zapisało się 133 tysiące osób. Największe okręgi wyborcze to Chicago i Londyn, gdzie głosować będzie co najmniej 13 tysięcy osób.
W tym roku po raz pierwszy uruchomiono też możliwość głosowania korespondencyjnego. Rzecznik polskiego MSZ Marcin Bosacki powiedział Polskiemu Radiu, że z takiej formy głosowania chce skorzystać 23 tysiące Polaków. Wyborcy mogli zgłaszać się do wtorku na dwa tygodnie przed wyborami. Co najmniej tydzień przed wyborami tym osobom wysłano komplet list i dokumentów wyborczych. W ostatnim tygodniu osoby te powinny były wysłać dokumenty, razem z kartą do głosowania, do punktów wyborczych, czyli w większości przypadków do konsulatów - dodał Bosacki.
Polacy głosujący za granicą tradycyjnie już wybierają spośród kandydatów z listy warszawskiej.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz